00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook
E-mail

Gyncentrum

E-mail

info@gyncentrum.pl

Telefon

32 506 57 77

Testy na koronawirusa POZ

W przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19 lekarze podstawowej opieki zdrowotnej mogą kierować pacjentów na bezpłatne testy w ramach NFZ. Badanie można wykonać w mobilnych punktach pobrań Laboratorium Genetycznego Gyncentrum.

Nowa strategia Ministerstwa Zdrowia walki z Covid-19 zakłada włączenie podstawowej opieki zdrowotnej do zlecania testów pacjentom z objawami koronawirusa. W tym celu uruchomiona została specjalna funkcjonalność, którą lekarz rodzinny może zlecić badanie. W przypadku wyniku ujemnego pacjent pozostaje pod opieką POZ. Jeśli badanie potwierdzi zarażenie koronawirusem pacjent zostanie skierowany na ścieżkę zakaźną do placówki medycznej zajmującej się leczeniem chorób zakaźnych. 

Mobilne punkty pobrań czynne są 7 dni w tygodniu:​

- Sosnowiec, ul. Wojska Polskiego 8A (na terenie SPNT)
- Katowice, ul. Kościuszki 229 (przy Centrum Handlowym Libero)

- Bielsko-Biała, ul. Broniewskiego (naprzeciwko PSS Społem "Jurand") ​


W punkcie pobrań należy okazać dokument ze zdjęciem i nr PESEL. Wymazy pobierane są przez przeszkolony w zakresie badań terenowych personel bez konieczności wysiadania pacjenta z samochodu. Za pobranie wymazu nie jest pobierana żadna opłata. 

Mobilne punkty pobrań Laboratorium Genetycznego Gyncentrum są wpisane na listę podmiotów Dyrektora Śląskiego OW NFZ udzielających świadczeń w związku z przeciwdziałaniem Covid-19. 


Wynik badania jest dostępny w ciągu 12 godzin online na stronie: covid19.gyncentrum.pl/sanepid

Wszelkich informacji na temat możliwości wykonania testu na koronawirusa w ramach NFZ udzielamy pod numerem telefonu 32 506 50 86.

 

00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook