00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook
E-mail

Gyncentrum

E-mail

info@gyncentrum.pl

Telefon

32 506 57 77

Profilaktyka nowotworowa

Nowotwory złośliwe są drugą po chorobach układu krążenia przyczyną zgonów w Polsce. W ciągu ostatnich trzech dekad liczba chorych na raka wzrosła ponad dwukrotnie. Najczęściej występującym nowotworem złośliwym u mężczyzn w Polsce jest rak płuca, gruczołu krokowego, jelita grubego, pęcherza moczowego i żołądka. Polki natomiast najczęściej chorują na raka piersi, jelita grubego, płuca, trzonu macicy i jajnika. Rokowania pacjenta oraz wynik leczenia zależą od stopnia zaawansowania choroby nowotworowej. profilaktyka raka szyjki macicy piersi i jajnika katowice bielsko-biała kraków częstochowa

 

Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? 

W walce z rakiem istotne znaczenie ma profilaktyka, której celem jest zminimalizowanie ryzyka zachorowania na raka oraz wykrycie procesu nowotworowego w fazie, pozwalającej na całkowite wyleczenie. Ważne jest zatem prowadzenie zdrowego stylu życia oraz regularne wykonywanie badań przesiewowych tj. USG piersi, mammografia, cytologia, test HPV, badania markerów nowotworowych etc. 

Osobom, w rodzinie których występowały przypadki zachorowań na nowotwory złośliwe, zaleca się również wykonanie badania  w kierunku predyspozycji genetycznych do rozwoju raka. Polega ono na analizie DNA pacjenta w celu identyfikacji mutacji, zwiększających ryzyko zachorowania na konkretne typy nowotworów. Świadomość obciążenia genetycznego pozwala na podjęcie właściwych działań profilaktycznych oraz skuteczne leczenie w przyszłości. 

Badania profilaktyczne w kierunku nowotworów 

W Laboratorium Gyncentrum wykonujemy badania przesiewowe w kierunku nowotworów oraz badania genetycznej predyspozycji do zachorowania na nowotwory złośliwe.

 

Gdzie można wykonać badania w kierunku nowotworów?

Zapraszamy na badania do naszych ośrodków w Katowicach, Krakowie, Bielsku-Białej i Częstochowie.

Gyncentrum Katowice

ul. Żelazna 1
tel. 32 506 57 77
e-mail: info@gyncentrum.pl

Gyncentrum Kraków

ul. Mehoffera 10
tel. 32 506 57 77

Gyncentrum Bielsko-Biała

ul. Sobieskiego 89/49
tel. 32 506 57 77
e-mail: infobielsko@gyncentrum.pl

Gyncentrum Częstochowa

ul. Kozielewskiego 9
tel. 32 506 57 77
e-mail: infoczestochowa@gyncentrum.pl

00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook