00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook
E-mail

Gyncentrum

E-mail

info@gyncentrum.pl

Telefon

32 506 57 77

Ocena rezerwy jajnikowej

Ocena rezerwy jajnikowej to podstawowy test mówiący o stanie płodności kobiety. Rezerwa jajnikowa to ilość pęcherzyków w jajniku zdolnych do wzrostu i rozwoju komórki jajowej. Każda kobieta rodzi się z określoną rezerwą jajnikową, która w ciągu życia zmniejsza się bezpowrotnie.


Badanie AMH

Obecnie najskuteczniejszym parametrem oceny płodności w różnych okresach życia kobiety jest badanie stężenia AMH (ang. Anti-Müllerian Hormone).

AMH jest to marker określający dokładnie rezerwę jajnikową oraz stan pęcherzyków jajnikowych. AMH produkowany jest w pęcherzykach antralnych przez komórki ziarniste otaczające komórki jajowe gotowe do wzrostu.

 

Cel badania AMH

Określenie poziomu hormonu anti-Müllerowskiego pozwala świadomie zaplanować moment starań o dziecko, a także dobrać odpowiednią metodę leczenia w przypadku problemów z zajściem w ciążę. Ocena rezerwy jajnikowej sygnalizuje również problem przedwczesnego wygasania czynności jajników oraz pozwala przewidzieć moment wejścia w okres menopauzy.

 

Kiedy należy wykonać badanie?

Badanie AMH nie jest zależne od cyklu menstruacyjnego, dlatego może być wykonane w dowolnym dniu, a także w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

 

W Klinice Gyncentrum wyniki badania AMH dostępne są jeszcze tego samego dnia. Laboratorium Medyczne Gyncentrum, jako jedno z pierwszych w Polsce, zastosowało najnowocześniejszą technologię umożliwiającą uzyskanie dokładnych wyników badania AMH w ciągu 20 minut.

 

AMH cena 

Interesuje Cię koszt badania AMH? Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem lub kontaktu z infolinią Gyncentrum pod nr telefonu 32 506 57 77. 

Badanie AMH cennik >> 

 

 

00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook