00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook
E-mail

Gyncentrum

E-mail

info@gyncentrum.pl

Telefon

32 506 57 77

Leczenie nietrzymania moczu

W klinice Gyncentrum wykorzystujemy nowoczesne, małoinwazyjne metody leczenia nietrzymania moczu. Pacjentki objęte są opieką lekarzy oraz fizjoterapeutów uroginekologicznych. Kompleksowa terapia niweluje problem NTM i pozwala odzyskać komfort życia. 

 

leczenie moczu laserem katowice

 


ODZYSKAJ KOMFORT ŻYCIA
ORAZ PEWNOŚĆ SIEBIE,
UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ!

Zadzwoń: 32 506 57 77
Napisz: info@gyncentrum.pl

 


Wysiłkowe nietrzymanie moczu (NTM) to wstydliwy problem. Polega on na niekontrolowanym wyciekaniu moczu z pęcherza moczowego podczas kichania, śmiania się, kaszlu, wysiłku fizycznego, czy podnoszenia ciężkich przedmiotów. Na tę dolegliwość szczególnie narażone są kobiety. Przyczyną NTM u pań jest najczęściej osłabienie mięśni dna miednicy, spowodowane wrażliwością kobiecych narządów intymnych na zmiany hormonalne zachodzące w ciągu życia (ciąża, menopauza) oraz rozciągnięciem mięśni podczas porodów siłami natury. 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu obniża jakość życia kobiety 

Dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu mają negatywny wpływ na codzienne życie kobiet cierpiących na tę przypadłość. Obniżają jakość życia, utrudniają kontakty rodzinne i towarzyskie. Często prowadzą także do depresji i zaburzeń seksualnych. Na szczęście współczesna medycyna oferuje wiele skutecznych metod leczenia nietrzymania moczu, dzięki którym kobieta może odzyskać kontrolę nad swoim pęcherzem i komfort życia. 

Zabiegi na nietrzymanie moczu

W klinice Gyncentrum Ginekologia Plastyczna wykorzystujemy nowoczesne, małoinwazyjne metody leczenia nietrzymania moczu. 

Nowość! EMSELLA - Innowacyjna metoda leczenia NTM

BTL EMSELLA to to ergonomiczne krzesło, wykorzystujące technologię HIFEM do stymulacji i wzmocnienia mięśni dna miednicy oraz przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej. Fale elektromagnetyczne o wysokiej intensywności zapewniają prawidłowy i niezwykle intensywny trening. Wywołują nie tylko intensywne skurcze, ale także odpowiednio je utrzymują i relaksują mięśnie. Pierwsze efekty odczuwalne są już po 3 sesjach EMSELLA. Pełna seria 6 zabiegów eliminuje problem nietrzymania moczu. Zabieg jest bezinwazyjny i trwa 28 minut, w czasie których pacjent siedzi na fotelu treningowym. Nie wymaga nawet rozbierania się.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu MonaLisa Touch

Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, a także powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej za pomocą lasera MonaLisa Touch. Wiązka lasera stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. W ten sposób dochodzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywrócenia jej normalnej funkcjonalności. 

BULKAMID – unikalny system wypełniania cewki moczowej

Iniekcja substancji wypełniającej w ścianę cewki moczowej to jedna z szybkich i małoinwazyjnych technik leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Środek wypełniający – jak Bulkamid – zwiększa objętość tkanki, co nie zamyka całkowicie cewki, ale pozwala na lepszą kontrolę trzymania moczu dzięki wspomaganiu mechanizmu zamykania cewki moczowej.

Dowiedz się więcej >>

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej 

Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej bezpośrednio do pęcherza moczowego. 

Metoda ta stosowana jest w leczeniu nietrzymania moczu u pacjentów z nadreaktywnością pęcherza moczowego. Dolegliwość ta powstaje w wyniku nagłych skurczów pęcherza moczowego tzw. parć naglących, prowadzących do niekontrolowanego popuszczania moczu.  

Preparat wstrzyknięty bezpośrednio do ściany pęcherza moczowego obniża nadaktywność wypieracza moczu, co zapobiega nadmiernym skurczom pęcherza, a tym samym popuszczaniu moczu. 

Dowiedz się więcej >>

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu występuje najczęściej

Istnieje kilka rodzajów nietrzymania moczu, tj. naglące nietrzymanie moczu, nietrzymanie moczu z przepełnienia, pozazwieraczowe czy mieszane. Jednak spośród wszystkich znanych rodzajów najczęściej mamy do czynienia właśnie z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Stanowi ono aż 50-88% przypadków. Jest efektem wzrostu ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej, do którego dochodzi w trakcie kaszlu, kichania, śmiania się albo podnoszenia ciężkich przedmiotów, czy intensywnej aktywności fizycznej. Do wycieku moczu dochodzi najczęściej z powodu niewydolności aparatu mięśniowo-więzadłowego. Jednocześnie z wyciekiem może pojawić się także uczycie parcia na pęcherz. Wysiłkowemu nietrzymaniu moczu sprzyjają zmiany hormonalne oraz przebyte porody.

 

Jak diagnozuje się nietrzymanie moczu? 

Diagnostykę nietrzymania moczu rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu medycznego. Pacjent pytany jest o ewentualne choroby współistniejące, np. choroby neurologiczne, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, czy kamicę moczową, przebytych porodów oraz zabiegów chirurgicznych. W trakcie wywiadu padają także pytania dotyczące, częstotliwości, ilości popuszczanego moczu oraz sytuacji, w jakich to następuje. Przydatnym narzędziem diagnostycznym jest także dzienniczek mikcji, prowadzony przez co najmniej kilka dni. Następnie pacjent kierowany jest na badania, w tym badanie moczu z posiewem, badanie ultrasonograficzne pęcherza moczowego oraz tzw. badanie urodynamiczne, które pozwala ocenić funkcjonowanie dolnych dróg moczowych. 

 

Nietrzymanie moczu – leczenie zachowawcze i ćwiczenia mięśni Kegla 

W walce z nietrzymaniem moczu pomóc może obniżenie masy ciała, rzucenie palenia oraz ograniczenie spożycia kofeiny i słodzonych napojów. Dobre efekty przynoszą również regularne ćwiczenia mięśni Kegla. Można je wykonywać w różnych pozycjach i polegają na napinaniu określonych grup mięśni tak, jakbyśmy chcieli powstrzymać wypływający strumień moczu. 

 

Leczenie nietrzymania moczu Katowice cena

Wizyta konsultacyjna

100,00

Laserowe leczenie NTM

1500,00

EMSELLA - 1 zabieg

500,00

EMSELLA - 6 zabiegów

2 000,00  1 800 zł

Pakiet: 6 x EMSELLA + laserowe leczenie nietrzymania moczu

3 300,00  2 299zł

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej

2 000,00

BULKAMID - wstrzyknięcie okołocewkowe

8 900,00

00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook