00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook
E-mail

Gyncentrum

E-mail

info@gyncentrum.pl

Telefon

32 506 57 77

Leczenie nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (NTM) to wstydliwy problem. Polega on na niekontrolowanym wyciekaniu moczu z pęcherza moczowego podczas kichania, śmiania się, kaszlu, wysiłku fizycznego, czy podnoszenia ciężkich przedmiotów. 

Na tę dolegliwość szczególnie narażone są kobiety. Przyczyną NTM u pań jest najczęściej osłabienie mięśni dna miednicy, spowodowane wrażliwością kobiecych narządów intymnych na zmiany hormonalne zachodzące w ciągu życia (ciąża, menopauza) oraz rozciągnięciem mięśni podczas porodów siłami natury. 

Dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu mają negatywny wpływ na codzienne życie kobiet cierpiących na tę przypadłość. Obniżają jakość życia, utrudniają kontakty rodzinne i towarzyskie. Często prowadzą także do depresji i zaburzeń seksualnych. 

Na szczęście współczesna medycyna oferuje wiele skutecznych metod leczenia nietrzymania moczu, dzięki którym kobieta może odzyskać kontrolę nad swoim pęcherzem i komfort życia. 

leczenie moczu laserem katowice

Zabiegi na nietrzymanie moczu

W klinice Gyncentrum Ginekologia Plastyczna wykorzystujemy nowoczesne, małoinwazyjne metody leczenia nietrzymania moczu. 

Nowość! EMSELLA

BTL EMSELLA to to ergonomiczne krzesło, wykorzystujące technologię HIFEM do stymulacji i wzmocnienia mięśni dna miednicy oraz przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej. Fale elektromagnetyczne o wysokiej intensywności zapewniają prawidłowy i niezwykle intensywny trening. Wywołują nie tylko intensywne skurcze, ale także odpowiednio je utrzymują i relaksują mięśnie. Pierwsze efekty odczuwalne są już po 3 sesjach EMSELLA. Pełna seria 6 zabiegów eliminuje problem nietrzymania moczu. Zabieg jest bezinwazyjny i trwa 28 minut, w czasie których pacjent siedzi na fotelu treningowym. Nie wymaga nawet rozbierania się.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, a także powięzi wewnatrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej za pomocą lasera MonaLisa Touch. Wiązka lasera stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. W ten sposób dochodzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywrócenia jej normalnej funkcjonalności. 

Dowiedz się więcej >>

Wstrzyknięcie okołocewkowe

Metoda ta polega na iniekcji substancji wypełniającej w okolice szyi pęcherza moczowego. Materiał wypełniający spełnia rolę dodatkowego podparcia cewki moczowej. Dzięki temu przywrócony zostaje prawidłowy kąt nachylenia cewki moczowej, co zapobiega bezwiednemu wyciekowi moczu. 

Substancja wypełniająca jest w pełni bezpieczna, nie uszkadza błony śluzowej, wyścielającej cewkę moczową i nie wchodzi w interakcje z okolicznymi tkankami.  

Dowiedz się więcej >>

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej 

Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej bezpośrednio do pęcherza moczowego. 

Metoda ta stosowana jest w leczeniu nietrzymania moczu u pacjentów z nadreaktywnością pęcherza moczowego. Dolegliwość ta powstaje w wyniku nagłych skurczów pęcherza moczowego tzw. parć naglących, prowadzących do niekontrolowanego popuszczania moczu.  

Preparat wstrzyknięty bezpośrednio do ściany pęcherza moczowego obniża nadaktywność wypieracza moczu, co zapobiega nadmiernym skurczom pęcherza, a tym samym popuszczaniu moczu. 

Dowiedz się więcej >>

Leczenie nietrzymania moczu Katowice cena

Wizyta konsultacyjna

100,00

Laserowe leczenie NTM

1500,00

EMSELLA - 1 zabieg

500,00

EMSELLA - pakiet: 6 zabiegów

2 000,00  1 800 zł

Wstrzyknięcie okołocewkowe

2 900,00

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej

2 000,00

 

00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook