Labioplastyka

Laserowe modelowanie warg sromowych. Odzyskaj zdrowie i komfort intymny

Odczuwasz ból oraz dyskomfort związany z wyglądem Twoich warg sromowych? Masz częste infekcje intymne oraz problemy w sferze seksualnej? Jedyną skuteczną metodą przywrócenia ich naturalnej funkcjonalności oraz pożądanego wyglądu warg sromowych jest labioplastyka. W Gyncentrum Ginekologia Plastyczna zabieg labioplastyki wykonywany jest za pomocą lasera MonaLisa Touch. Zabiegi laserowe są bezpieczniejsze i zapewniają o wiele lepsze efekty, niż te przeprowadzane klasyczną metodą.

Labioplastyka

Dlaczego warto nam zaufać?

W Gyncentrum specjalizujemy się w zabiegach rewitalizacji i rekonstrukcji narządów rodnych kobiety oraz leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Cechuje nas nowoczesne podejście do stref intymnych oraz zrozumienie dla potrzeb współczesnych kobiet. Współpracujemy z wysokiej klasy specjalistami posiadającymi doświadczenie w zakresie ginekologii i położnictwa oraz ginekologii plastycznej. Konsultacje i zabiegi odbywają się w komfortowych gabinetach oraz doskonale wyposażonej sali zabiegowej. Dbamy nie tylko o zdrowie naszych Pacjentek, ale i dobre samopoczucie i komfort podczas pobytu w naszej klinice.

Odzyskaj komfort życia oraz satysfakcję i pewność siebie
umów się na konsultację!

Deformacja warg sromowych – wstydliwy i bolesny problem kobiet

Wargi sromowe są najbardziej widocznym elementem kobiecych miejsc intymnych i pełnią bardzo ważną funkcję, a mianowicie zabezpieczają pochwę przed wnikaniem drobnoustrojów. Nie ma jednego wzorca, jak powinny wyglądać. Wargi sromowe mogą mieć różny kształt i wielkość, co stanowi indywidualną cechę każdej kobiety.

Niekiedy dochodzi jednak do ich przerośnięcia – wargi sromowe mniejsze wystają poza większe, pojawiają się asymetrie i deformacje. Wówczas kobieta może odczuwać ból i dyskomfort, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Narażona jest także na częste infekcje intymne oraz problemy w sferze seksualnej. Przerost warg sromowych mniejszych może mieć charakter wrodzony, jak również może być efektem ciężkiego porodu, pęknięć poporodowych czy nieprawidłowo zagojonych urazów poporodowych. Wygląd warg sromowych może się również zmienić pod wpływem piercingu czy zażywania hormonów.

W przypadku przerośniętych lub zdeformowanych warg sromowych jedyną skuteczną metodą przywrócenia ich naturalnej funkcjonalności oraz pożądanego wyglądu jest labioplastyka.

Labioplastyka – wskazania

 • Przerost warg sromowych
 • Asymetria warg sromowych
 • Deformacje warg sromowych
 • Ból, dyskomfort, infekcje związane z anatomią warg sromowych
 • Niezadowolenie z wyglądu warg sromowych

Wskazania do labioplastyki można podzielić na medyczne oraz estetyczne.

Wskazania medyczne: zbyt duże wargi sromowe narażone są na bolesne otarcia, ponadto przerost warg sromowych sprzyja rozwojowi infekcji intymnych.

Wskazania estetyczne: przerost, asymetrie i deformacje warg sromowych bywa przyczyną kompleksów oraz dyskomfortu psychicznego podczas współżycia.

Co można osiągnąć dzięki labioplastyce?

Labioplastyka to zabieg, którego celem jest poprawa funkcjonalności oraz wyglądu warg sromowych poprzez ich wymodelowanie, a więc:

 • zmniejszenie warg sromowych
 • korekta asymetrii warg sromowych
 • zmiana kształtu warg sromowych
 • rekonstrukcja warg sromowych

Plastyka warg sromowych – jak wygląda zabieg?

Tradycyjna labioplastyka polega na wycięciu nadmiaru tkanki warg sromowych mniejszych za pomocą skalpela. Wielkość wyciętych tkanek lekarz uzgadnia indywidualnie z każdą pacjentką. Coraz częściej jednak rezygnuje się z tradycyjnych metod chirurgicznych na rzecz mniej inwazyjnej labioplastyki laserowej. Przede wszystkim dlatego, że:

 • Cięcie laserem jest o wiele bardziej precyzyjne niż skalpelem
 • Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu krwawienie praktycznie nie występuje
 • Laser ogranicza uszkodzenie tkanek do minimum, co zmniejszenie ryzyka powstawania blizn pooperacyjnych
 • Po zabiegu laserem, czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy, niż po zabiegu tradycyjną metodą
 • Oprócz poprawy wyglądu warg sromowych, laser stymuluje produkcję kolagenu, co poprawia nawilżenie i elastyczność okolicznej tkanki

W efekcie pacjentka dochodzi do formy dużo szybciej niż po plastyce warg sromowych wykonanej metodą chirurgiczną. W Gyncentrum Ginekologia Plastyczna zabieg labioplastyki wykonywany jest za pomocą lasera MonaLisa Touch. Urządzenie to jest narzędziem świetnie dopasowanym do małoinwazyjnego i precyzyjnego cięcia tkanek. Doskonale więc sprawdza się w zabiegach korygujących wielkość, kształt oraz wygląd warg sromowych.

Plastyka warg sromowych laserem MonaLisa Touch – jak się przygotować?

Zabieg labioplastyki laserowej, w przeciwieństwie do tradycyjnej operacji, nie wymaga większych przygotowań. Przed zabiegiem pacjentka odbywa konsultację ginekologiczną. Lekarz może także zlecić dodatkowe badania, tj. cytologia, wymaz z pochwy etc. Sam zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a Pacjentka bezpośrednio po zabiegu wraca do domu.

Efekty labioplastyki

Poprawa funkcjonalności oraz wylądu warg sromowych. Dzięki temu kobieta odzyskuje komfort życia oraz satysfakcję i pewność siebie w kontaktach seksualnych.

Koszt zabiegu

Labioplastyka laserowa

od 3 200,00 zł*

 

*koszt zabiegu uzależniony jest od wielkości powierzchni zabiegowej.