00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook
E-mail

Gyncentrum

E-mail

info@gyncentrum.pl

Telefon

32 506 57 77

Ginekologia estetyczna

Sekcja ta skierowana jest do kobiet. Znajdziesz tu informacje na temat zabiegów przywracających naturalne funkcjonowanie oraz estetyczny wygląd narządów intymnych.

Po porodzie mam problem z nietrzymaniem moczu, mam 31 lat. Czy jest szansa na wyleczenie tej dolegliwości?

Problem nietrzymania moczu dotyka kobiety w różnym wieku, jedną z przyczyn jest właśnie poród. Można temu zaradzić poprzez wzmocnienie ścianki pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Coraz częściej w tym celu wykorzystuje się laseroterapię, można również skorzystać z toksyny botulinowej, wstrzyknięcia okołocewkowego oraz specjalnych taśm.

Od dłuższego czasu odczuwam suchość pochwy, co robić?

Za suchość pochwy, swędzenie oraz pieczenie okolic intymnych odpowiedzialne są procesy starzenia się, związane ze spadkiem produkcji kolagenu oraz estrogenu. Nie należy bagatelizować tych objawów, bowiem mogą powodować ból, podrażnienia oraz urazy. Zabieg rewitalizacji okolic intymnych odmłodzi, uelastyczni i przywróci napięcie tkanek oraz pobudzi do produkcji włókna kolagenowe.

Dla kogo jest labioplastyka?

Labioplastyka to zabieg polegający na korekcji warg sromowych mniejszych i nadaniu im pożądanego kształtu. Jest polecany w szczególności kobietom, które cierpią z powodu przerostu warg sromowych, odczuwają w związku z tym ból, prowadzą do otarć i infekcji intymnych oraz uniemożliwiają uprawianie sportu. Z zabiegu mogą również skorzystać panie, które chciałyby poprawić kształt swoich warg sromowych. Więcej informacji o zabiegu jest dostępne tutaj: http://www.estetyka-intymna.pl/zabiegi/labioplastyka-warg-sromowych.html

Rok po porodzie, wejście do pochwy jest luźne. Czy istnieje jakiś zabieg, który przywróci rozmiar pochwy sprzed ciąży?

Jest to częsty problem, który dotyka kobiety po porodach naturalnych. To tzw. VRS, czyli zespół rozluźnienia pochwy. Najmniej inwazyjną i bardzo skuteczną metodą zwężania pochwy jest zabieg rewitalizacji pochwy przy użyciu lasera MonaLisa Touch. Po takim zabiegu pochwa staje się ciaśniejsza, bardziej elastyczna i bardziej nawilżona.

Mam 45 lat. Od jakiegoś czasu odczuwam dyskomfort w miejscach intymnych (suchość pochwy, pieczenie, swędzenie). Jak temu zaradzić?

Upływający czas odciska swoje piętno nie tylko na naszych twarzach. Podatne na jego działanie są także miejsca intymne. W związku z tym większość dojrzałych kobiet boryka się z dolegliwościami tj. suchość pochwy, pieczenie, swędzenie, infekcje intymne, zanik warg sromowych. Zabiegiem, wartym uwagi, jest terapia osoczem bogatopłytkowym. Osocze bogatopłytkowe pobudza procesy regeneracyjne i naprawcze w obrębie skóry i śluzówki pochwy, stymuluje produkcję nowego kolagenu oraz wspomaga proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Zaaplikowane do tkanek pochwy i warg sromowych, działa odmładzająco, regenerująco i nawilżająco. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi pacjentki. Nie ma zatem ryzyka wystąpienia reakcji immunologicznej organizmu.

Przerośnięte wargi sromowe mniejsze. Czy to normalne?

Nie ma jednego, prawidłowego wzorca, jak powinny wyglądać wargi sromowe. Bywają duże i małe, symetryczne, asymetryczne i zdeformowane. Każdy z tych przypadków mieści się w normie, pod warunkiem, że kobieta czuje się komfortowo i nie odczuwa żadnych dolegliwości. Jeśli natomiast odczuwa Pani jakikolwiek dyskomfort, związany z wyglądem warg sromowych (utrudniają normalne funkcjonowanie, są przyczyną otarć, bólu, infekcji, wpływają negatywnie na doznania seksualne, są przyczyną kompleksów oraz wstydu), warto rozważyć wykonanie zabiegu zmniejszania warg sromowych. Labioplastyka, czyli zmniejszanie warg sromowych, to małoinwazyjny zabieg polegający na usunięciu zbędnej tkanki i odpowiednim wymodelowaniu warg sromowych.

 

00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook