Jak wygląda laboratorium in vitro?

Zastanawiasz się jak wygląda laboratorium in vitro? Nasza klinika przygotowała materiał, w którym można zobaczyć pracownię andrologiczną oraz pracownię embriologiczną. Do tych miejsc aparaty czy kamery nie są często wpuszczane, dlatego postanowiliśmy pokazać je „od kuchni”.

Analiza w laboratorium in-vitro

Laboratorium in vitro od środka

Jeśli zastanawiasz się jak wygląda laboratorium in vitro od środka, ten filmik daje możliwość podejrzenia jego pracy. Nasza klinika przygotowała materiał, w którym można zobaczyć pracownię andrologiczną oraz pracownię embriologiczną. Do tych miejsc aparaty czy kamery nie są często wpuszczane, dlatego postanowiliśmy pokazać je „od kuchni”.

 

 

 

- Chcieliśmy pokazać jak złożonym i wieloetapowym procesem jest zapłodnienie in vitro, a także badanie niepłodności. W laboratorium andrologicznym badane są plemniki, które posłużą do zapłodnienia. W tym miejscu dokonujemy ich oceny, ruchliwości, przyglądamy się budowie, badamy męską płodność, diagnozując problem. Tutaj także w ciekłym azocie przechowywane jest nasienie - wyjaśnia dr n. biol. Wojciech Sierka, kierownik laboratorium Gyncentrum.

- Z kolei w laboratorium embriologiczym, pod mikroskopem i w szkle wykonywane są zabiegi zapłodnienia. Tutaj też przechowuje się, w specjalnych pożywkach embriony, które zostaną umieszczone w macicy kobiety. Warunki tu panujące są zbliżone do wnętrza ciała kobiety – mówi specjalista.

Laboratorium in vitro kliniki Gyncentrum jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Wykonujemy tutaj zapłodnienia pozaustrojowe metodami IVF, PIC SI, IC SI oraz IMSI. W laboratorium andrologicznym badamy męskie nasienie, za pomocą komputerowego analizatora nasienia SCA. Dzięki temu badaniu można ocenić ruchliwość i zagęszczenie plemników, ich budowę, żywotność, DNA. Przeprowadzamy tutaj też testy TESE i PESA (przezskórne pobranie nasienia) oraz testy SCD (badania DNA uszkodzonych plemników).

Nasze laboratorium oferuje także kriokonserwację komórek rozrodczych męskich i żeńskich. – Z rozwiązania tego mogą skorzystać np. osoby z chorobą nowotworową, obawiające o się o swoją płodność po chemio- czy radioterapii. W laboratorium w temperaturze -196 st. C mrożone są dziś zarodki i oocyty, a także plemniki – wyjaśnia specjalista Gyncentrum.

 Zapraszamy do kontaktu:
Zadzwoń: 32 506 57 77
Napisz: info@gyncentrum.pl

 


Konsultacja merytoryczna:

example dr n. biol. Wojciech Sierka
Starszy embriolog kliniczny ESHRE
Od wielu lat zawodowo związany z Kliniką Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum. Członek Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE), Polskiego Towarzystwa Andrologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.