Ginekologia Article · 1 października 2021

Bulkamid – problem wysiłkowego nietrzymania moczu rozwiązany w 15 minut!

Choć nietrzymanie moczu to problem wielu kobiet, wciąż niechętnie o nim mówimy. Tymczasem niekontrolowane popuszczanie moczu powoduje dyskomfort i obniża jakość życia. Na szczęcie kobieta może uporać się ze swoim problemem, sięgając po którąś z dostępnych metod leczenia nietrzymania moczu. Jedną z nich jest Bulkamid.

wysiłkowe nietrzymanie moczu

Choć nietrzymanie moczu to problem wielu kobiet, wciąż niechętnie o nim mówimy. Tymczasem niekontrolowane popuszczanie moczu powoduje ogromny dyskomfort i obniża jakość życia. Na szczęcie kobieta może uporać się ze swoim problemem, sięgając po którąś z dostępnych metod leczenia nietrzymania moczu. Jedną z nich jest Bulkamid. Jeśli chcesz wiedzieć, co to za terapia, przeczytaj ten artykuł.

 

Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem o niejednej przyczynie

 

Nietrzymanie moczu może przybierać bardzo różne formy. Najczęściej spotykamy się z tzw. wysiłkowym nietrzymaniem moczu (WNM), czyli dysfunkcją ujścia cewki moczowej spowodowaną osłabieniem mięśni dna miednicy (mięśni Kegla). Gdy w obrębie jamy brzusznej dojdzie do gwałtownego wzrostu ciśnienia, np. podczas kaszlu, kichania, śmiania się czy podnoszenie ciężkiego przedmiotu albo podczas współżycia, następuje mimowolny wyciek moczu.

 

Statystycznie problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu ma co trzecia kobieta. Predysponują ją do tego zmiany hormonalne, przebyte porody, ale także niektóre choroby neurologiczne, nadmierna masa ciała, używki czy zbyt forsowne ćwiczenia. Warto dodać, że nietrzymanie moczu to nie tylko problem medyczny, ma on także ogromny wpływ na psychikę oraz pewność siebie. Wiele kobiet z powodu nietrzymania moczu wycofuje się z życia społecznego. Ograniczają kontakty towarzyskie i wyjścia z domu, unikają współżycia, niektóre nawet rezygnują z pracy zawodowej.

 

Podobny artykuł: Problem nietrzymania moczu

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – medycyna ma na nie sposób!

 

O problemie wysiłkowego nietrzymania moczu nie raz pisaliśmy już na naszym blogu. Omawialiśmy też dostępne metody leczenia, m.in. leczenie laserowe przy użyciu lasera MonaLisa Touch. Urządzenie to obkurcza i działa stymulująco na włókna kolagenowe. Dzięki temu cewka moczowa odzyskuje swoje prawidłowe ułożenie, a układ moczowy normalne funkcjonowanie. Nie raz pisaliśmy także o fotelu BTL EMSELLA, który niejako ćwiczy za nas osłabione mięśnie Kegla. Wszystko za sprawą energii elektromagnetycznej (HIFEM) zmuszającej je do wykonywania nawet kilkunastu tysięcy skurczów w trakcie 30-minutowego zabiegu.

 

Wszystkie te metody skutecznie leczą wysiłkowe nietrzymanie moczu, choć na efekt trzeba trochę poczekać. Bardziej niecierpliwe pacjentki mogą skorzystać z metody, która pozwala rozwiązać problem wysiłkowego nietrzymania moczu w 15 minut! Nie wierzysz? Czytaj dalej!

 

Bulkamid – szybka i prosta metoda na pozbycie się nietrzymania moczu!

 

Bulkamid, czyli wstrzyknięcie okołocewkowe, to krótki, kilkuminutowy zabieg polegający na wypełnieniu cewki moczowej biokompatybilnym hydrożelem. Wstrzyknięty w ścianki ujścia cewki moczowej preparat tworzy „poduszki”, które zawężają jej światło. Dzięki temu pacjentce dużo łatwiej utrzymać mocz w pęcherzu. Rozmiar wspomnianych poduszek może być różny. Wszystko zależy od ilości podanego  preparatu. Standardowo wstrzykuje się 3-4 porcje Bulkamidu. Zabieg trwa zazwyczaj około 10-15 minut i przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Nie wymaga też pobytu w szpitalu, a po upływie około doby kobieta może powrócić do normalnej aktywności. Co więcej hydrożel Bulkamid nie ma w sobie plastiku. W 97,5% składa z wody i w 2,5% z poliakrylamidu, czyli polimeru pochodzenia naturalnego o właściwościach mechanicznych odpowiadających właściwościom narządów i tkanek miękkich organizmu. Z dotychczasowych obserwacji wynika, że Bulkamed likwiduje problem wysiłkowego nietrzymania moczu w 95%.

 

Czytaj też: 10 pytań o NTM 

 

Chcesz pozbyć się WNM? Zacznij od podstaw!

 

Unormuj masę ciała, zrezygnuj z używek (papierosów, alkoholu) i słodzonych napojów. We wzmocnieniu osłabionych mięśni Kegla pomogą Ci odpowiednie ćwiczenia. Najlepiej, aby ich doborem zajął się doświadczony fizjoterapeuta.

Obserwuj nas
Ginekologia