Wykonaj bezpłatne badanie AMH z okazji Dnia Matki

badanie ilość komórek jajowych

Już po raz kolejny ruszamy z kampanią „Zdrowa mama”! 

Celem akcji jest zachęcenie kobiet do wykonywania rutynowych badań oceny płodności i świadomego planowania macierzyństwa. W ramach kampanii przygotowaliśmy pulę bezpłatnych badań AMH umożliwiających ocenić rezerwę jajnikową. Na badania można się zapisać telefonicznie w godzinach 7-21 w dniach od 23.05 do 06.06.2017 r.

Inicjatorem kampanii jest Fundacja GynCentrum, a patronem i realizatorem Klinika Leczenia Niepłodności GynCentrum. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisów.

Czym jest badanie AMH?

Każda kobieta rodzi się z określoną liczbą komórek jajowych, która z wiekiem maleje. Temu procesowi sprzyja również zła dieta, choroby, alkohol i stres. Badanie hormonu AMH (ang. Anti-Müllerian Hormone) pozwala określić rezerwę jajnikową, czyli ilość komórek jajowych oraz ich jakość, a także sygnalizuje przedwczesne wygasanie funkcji jajników. To najskuteczniejsze i najbardziej dokładne badanie oceny płodności w różnych okresach życia kobiety.

Ważne: Badanie może być wykonane w każdym dniu cyklu, ponieważ poziom AMH w ciągu całego cyklu kobiety jest taki sam, a na jego wynik nie mają wpływu ani terapia hormonalna, ani antykoncepcyjna.

Zapraszamy do zapisów!