00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook
E-mail

Gyncentrum

E-mail

info@gyncentrum.pl

Telefon

32 506 57 77

Bezpłatna szkoła rodzenia

Szkoła Świadomego Rodzicielstwa w ramach Regionalnego Programu Zdrowotnego Województwa Śląskiego "Zdrowa Matka i Dziecko"

szkoła rodzenia katowice

Edukacja przedporodowa ma ogromne znaczenie dla przyszłych rodziców. Dla wielu z nich jest ona pierwszym i często jedynym źródłem aktualnej i rzetelnej wiedzy na temat porodu, połogu, opieki nad noworodkiem. Świadomość w tym zakresie zmniejsza lęki i niepokoje rodziców związane z ciążą, porodem i połogiem. Ułatwia im także aktywne uczestnictwo w porodzie i pewniejsze wejście w rolę rodziców.

Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum jest realizatorem Programu Zdrowa Matka i Dziecko w zakresie edukacji okołoporodowej w ramach Szkoły Świadomego Rodzicielstwa. 

Celem Szkoły Świadomego Rodzicielstwa jest prowadzenie edukacji okołoporodowej w sposób spójny z najnowszymi dokonaniami w dziedzinie opieki nad ciężarną oraz edukacja w kierunku przygotowania do porodu i odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Kto może być uczestnikiem Szkoły Świadomego Rodzicielstwa?

  • Kobiety od 20 tygodnia ciąży fizjologicznej, mieszkające na terenie województwa śląskiego
  • Pacjentki oddziałów położniczo-ginekologicznych placówek medycznych z województwa śląskiego 
  • Partnerzy życiowi kobiet wyżej wymienionych 
  • Inne osoby wspierające dla uczestniczek wyżej wymienionych

 


NABÓR TRWA, ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Zadzwoń: 503 160 576
Napisz: info@gyncentrum.pl 

 

Program Szkoły Świadomego Rodzicielstwa

Uczestnicy szkoły rodzenia wezmą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, które pomogą im przygotować się nie tylko do porodu, ale również stawić czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Wykłady oraz zajęcia warsztatowe prowadzić będą doświadczeni lekarze ginekolodzy i położne, psycholodzy, seksuolodzy i dietetycy.

Specjaliści szczegółowo omówią zagadnienia z zakresu fizjologii ciąży i porodu, opieki nad noworodkiem i laktacji. Poruszone zostaną psychologiczne aspekty ciąży, porodu i połogu oraz kwestie aktywności seksualnej w ciąży. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat zdrowego żywienia w ciąży, podczas kamienia piersią oraz przeciwdziałania otyłości u dzieci. W programie przewidziano również trening umiejętności wychowawczych i komunikacji z dzieckiem. Nie zabraknie także ćwiczeń praktycznych z fizjoterapeutą, masażystą, muzykoterapeutą i arteterapeutą. 

Kurs trwa 4 tygodnie, w tym 8 spotkań. Zajęcia odbywają się w trybie zdalnym na żywo, w godzinach popołudniowych i wieczornych, najwcześniej o godzinie 16:00. Około 5 dni przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy otrzymają na maila szczegółowy harmonogram spotkań.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia w ramach Szkoły Świadomego Rodzicielstwa odbywają się w Katowicach, przy ul. Kościuszki 229 (Galeria Libero, poziom +2). 

 

Program realizowany jest do końca lutego 2022 roku. Liczba miejsc jest ograniczona. 

00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook