Estetyka intymna Article · 17 maja 2018

Nietypowe kompleksy kobiet

Za gruba, za niska, małe piersi, płaskie pośladki, rozstępy, cellulit… można by tak długo wymieniać. O kompleksach kobiet powiedziano i mówi się wiele. Coraz częściej jednak na liście części ciała do poprawki, pojawiają się także kobiece narządy płciowe.

Nietypowe kompleksy kobiet

Za gruba, za niska, małe piersi, płaskie pośladki, rozstępy, cellulit… można by tak długo wymieniać. O kompleksach kobiet powiedziano i mówi się wiele. Coraz częściej jednak na liście części ciała do poprawki, pojawiają się także kobiece narządy płciowe. Kompleksy okolic intymnych –  fanaberia, czy realny problem? Jak pozbyć się kompleksów i odzyskać zdrowie i komfort? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

 

Fanaberia czy problem?

 

Współczesne kobiety, świadome swojego ciała coraz częściej poddają się zabiegom estetycznym miejsc intymnych. Budzi to jednak dyskusje, czy jest to realna potrzeba, czy kolejny krok w kierunku zaspokojenia kobiecej próżności.

 

Co nimi kieruje? Chcą czuć się piękne i czerpać jak największą satysfakcję z życia seksualnego. Jednak to nie względy estetyczne, a czysto medyczne, są najczęstszym powodem wizyty u specjalisty ginekologii plastycznej.

 

Uszkodzenia okołoporodowe, suchość pochwy, nietrzymanie moczu, nawracające infekcje intymne, dolegliwości związane z budową anatomiczną stref intymnych. Fanaberia? Raczej konieczność! Dla wielu kobiet tego typu zabiegi to jedyny sposób, aby odzyskać zdrowie intymne, komfort psychiczny i satysfakcję z życia seksualnego.

 

Kompleksy intymne kobiet

 

Wygląd warg sromowych

 

Nie ma jednego, prawidłowego wzorca, jak powinny wyglądać wargi sromowe. Bywają duże i małe, symetryczne, asymetryczne i zdeformowane. Każdy z tych przypadków mieści się w normie, pod warunkiem, że kobieta czuje się komfortowo i nie odczuwa żadnych dolegliwości. Problem pojawia się wówczas, gdy anatomia warg sromowych wpływa negatywnie na zdrowie intymne, samopoczucie i jakość życia seksualnego kobiety.

 

Wiele kobiet boryka się z tzw. przerostem warg sromowych mniejszych. Bywa, że wargi sromowe większe, są tak duże, że utrudniają normalne funkcjonowanie, powodują ból, prowadzą do otarć i infekcji intymnych. Ponadto wszelkie asymetrie oraz deformacje warg sromowych mogą wpływać negatywnie na doznania intymne kobiety. Dla wielu są też przyczyną kompleksów, wstydu oraz  problemów w sferze seksualnej.

 

Rozwiązanie: labioplastyka

 

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, polega na usunięciu zbędnej tkanki i wymodelowaniu warg sromowych tak, aby prawidłowo pełniły swoją funkcję oraz zyskały estetyczny wygląd. Zabieg trwa około 60 minut, jest małoinwazyjny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

 

Starzenie się okolic intymnych

 

Upływający czas odciska swoje piętno nie tylko na naszych twarzach. Podatne na działanie czasu są także strefy intymne.

 

Starzenie się miejsc intymnych to jednak nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia intymnego, życia seksualnego i komfortu kobiety. Suchość pochwy, pieczenie, swędzenie i podrażnienia okolic intymnych, infekcje intymne, a nawet zanik warg sromowych to tylko niektóre dolegliwości, z którymi borykają się dojrzałe kobiety.

 

Rozwiązanie: terapia osoczem bogatopłytkowym  (PRP)

Osocze bogatopłytkowe jest autologicznym koncentratem aktywnych biologicznie płytek krwi, czynników wzrostu oraz komórek macierzystych. Pobudza procesy regeneracyjne i naprawcze w obrębie skóry oraz śluzówki pochwy, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu oraz wspomaga proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Zaaplikowane do tkanek pochwy i warg sromowych, wykazuje silne działanie odmładzające, regeneracyjne i nawilżające.

 

Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi pacjentki Nie ma zatem ryzyka wystąpienia reakcji immunologicznej organizmu. PRP jest zatem świetną opcją dla alergiczek, które obawiają  się reakcji organizmu na powszechnie stosowane preparaty odmładzające.

 

Nietrzymanie moczu

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (NTM) to wstydliwy problem. NTM polega na mimowolnym wycieku moczu podczas wykonywania czynności, które powodują wzrost ciśnienia w brzuchu (kaszel, kochanie, śmiech, podnoszenie ciężkich przedmiotów etc.)

 

Ta kłopotliwa dolegliwość znacznie częściej występuje u kobiet i nasila się wraz z wiekiem. Przyczyną NTM u pań są zwykle zmiany hormonalne zachodzące w ciągu życia kobiety (ciąża, menopauza) oraz uszkodzenia mięśni miednicy, nerwów i struktur podtrzymujących miednicę do których dochodzi podczas porodów siłami natury.

 

Kobiety cierpiące na NTM skarżą się na częste infekcje układu moczowego, podrażnienia i odparzenia okolic intymnych, a także trudności z utrzymaniem higieny w tych miejscach. Do tego dochodzą problemy natury psychicznej, wstyd, spadek pewności siebie, pogorszenie jakości życia oraz problemy w relacjach towarzyskich i zawodowych.

 

Rozwiązanie 1: laserowe leczenie nietrzymania moczu

 

Terapia laserem MonaLisa Touch to najmniej inwazyjna metoda leczenia nietrzymania moczu. Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu przedniej części ściany pochwy oraz okolic ujścia cewki moczowej. Wzmocnieniu ulegają także mięśnie dna miednicy podtrzymujące cały układ moczowo-płciowy. W ten sposób przywrócony zostaje prawidłowy kąt nachylenia cewki moczowej, co zapobiega bezwiednemu wyciekowi moczu.

 

Rozwiązanie 2: Bulkamid

 

Bulkamid jest środkiem wypełniającym tkanki cewki moczowej w postaci biokompatybilnego hydrożelu. Składa się w 97,5% z wody i w 2,5% z poliakrylamidu. Wstrzyknięty w ścianę cewki moczowej zwiększa jej objętość, częściowo zamykając jej światło. Tym sposobem zapewnia lepszą kontrolę trzymania moczu w trakcie kichania, kaszlu, śmiechu czy podnoszenia ciężarów.  Zabieg wstrzyknięcia bulkamidu trwa zaledwie 15 minut i jest całkowicie nieinwazyjny.

 

Rozmiar pochwy

 

Często, w wyniku porodów siłami natury, menopauzy, a także naturalnych procesów starzenia się, kobieta zaczyna odczuwać, że jej pochwa zmieniła swój rozmiar – stała się luźniejsza. To tzw. zespół rozluźnienia pochwy (VRS).

 

VRS spowodowany jest utratą elastyczności pochwy oraz spadkiem napięcia mięśni dna miednicy, co prowadzi do utraty funkcjonalności tego narządu.

 

Kobiety ze stwierdzonym VRS skarżą się przede wszystkim na pogorszenie lub zupełny park doznań seksualnych. Na problemach łóżkowych jednak się nie kończy. Kobiety te częściej narażone są także na nietrzymanie moczu, infekcje intymne, a w ekstremalnych przypadkach – wypadanie macicy.

 

Rozwiązanie: Laserowa rewitalizacja pochwy

 

 

Rewitalizacja pochwy przy użyciu lasera MonaLisa Touch to najmniej inwazyjny zabieg zwężania pochwy. Pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi do obkurczenia tkanek pochwy i produkcji nowego kolagenu. W efekcie pochwa staje się ciaśniejsza, bardziej elastyczna i nawilżona.

 

Brak orgazmu

 

Brak orgazmu to powszechny problem, na który skarżą się najczęściej kobiety po urodzeniu dziecka, przechodzące menopauzę, a także panie, które z powodu budowy anatomicznej stref intymnych nie doświadczają wystarczającej przyjemności ze współżycia.

 

Rozwiązanie: „zastrzyk orgazmu”

 

„Zastrzyk orgazmu” to zabieg polegający na powiększeniu punktu G – najwrażliwszej strefy erogennej kobiety za pomocą kwasu hialuronowego. Substancja wypełniająca uwydatnia i ujędrnia tkankę, przez co staje się ona bardziej wyeksponowana i  wrażliwsza na bodźce.

 

Specjaliści twierdzą, że im bardziej uwypuklony punkt G, tym większa szansa na jego stymulację podczas stosunku i intensywniejsze doznania seksualne.

 

Ginekologia plastyczna „leczy” kompleksy. Przede wszystkim jednak pomaga kobietom odzyskać zdrowie intymne, komfort psychiczny oraz satysfakcję seksualną.

Obserwuj nas
Tematyka
Estetyka intymna

Zainteresował Cię któryś z zabiegów?
Umów termin konsultacji