Najnowsze na blogu

Kobieta w masce antysmogowej

Smog zagraża płodności

Statystyki nie pozostawiają złudzeń - Polska należy do czołówki państw o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu spośród krajów Unii Europejskiej. Unoszący się smog stanowi zagrożenie dla zdrowia milionów ludzi. Narażone są nie tylko układ oddechowy i krążenia, ale także… rozrodczy!

Przygnębiony mężczyzna leży w łóżku

Niepłodność oczami mężczyzny

Niepłodność dotyczy już co piątej pary w Polsce. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że czynnik męski w niepłodności wśród par stanowi około 45%, z czego aż w 20% wszystkich przypadków, niepłodność dotyczy wyłącznie mężczyzny.

Zmartwiona para z dzieckiem

Dlaczego nie mogę zajść w kolejną ciążę?

Marzycie z partnerem o drugim dziecku, staracie się od dłuższego czasu i nic? Co się dzieje? Przecież nie możecie być niepłodni, skoro macie już jedno dziecko. Niestety, taki scenariusz jest znany wielu parom, które borykają się z niepłodnością wtórną...

Sposoby na poporodowe rozluźnienie pochwy

Para w łożku

Mija 6 tygodni połogu. Mimo zmęczenia myślisz o bliskości z mężem i kiedy dochodzi już do zbliżenia okazuje się, że coś jest nie tak. Nie odczuwasz już takiej satysfakcji, jak wcześniej. Co się stało?

Niepłodność w przebiegu PCOS

Kobieta z PCOS jest u lekarza

Masz nieregularne miesiączki? Walczysz z nadmiernym owłosieniem? Na twojej twarzy, plecach i dekolcie pojawił się trądzik? Tyjesz, szczególnie w talii? A może od dłuższego czasu starasz się bezskutecznie o dziecko? To może być PCOS, czyli zespół policystycznych jajników.